Gdzieś między Polską a Niemcami, a szczególnie w NRD

Brexit? Jaki Brexit?

Czy jeszcze tego nie widzicie? Nie będzie żadnego Brexitu. Ci politycy gardłujący za wyjściem to są wredne, zakłamane i cyniczne sukinsyny, ale nie są głupi i dokładnie wiedzą kiedy i w czym kłamią. I dokładnie wiedzą, że Brexit będzie miał złe skutki - i w związku z tym wcale się nie palą żeby firmować wyjście własnymi twarzami.

Wczoraj chciałem się zakładać że w przed końcem roku wniosek o wystąpienie z Unii nie zostanie złożony - dziś już słyszę że "Trzeba to wszystko przygotować, więc w tym roku na pewno nie". Tak, tak, poczekamy, poczekamy, potem będzie może jakiś zamach, albo jakaś wojenka, odwróci się uwagę, jakoś dociągniemy do wyborów, może wszyscy jakoś zapomną i jakoś to będzie.

Ogólnie to to wszystko strasznie patetyczne (w angielskim znaczeniu), ale myślę że na dłuższą metę ułatwi dyskusję z różnymi populistami. Boris Johnson najpierw zachwalający wyjście a potem uciekający przed przejęciem władzy i przeprowadzeniem tego, co głosił i zachwalał to najlepszy argument za Unią. A będzie jeszcze weselej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dotyczy: ,

Kategorie:Polityka, polityka

Sledz donosy: RSS 2.0

Wasz znak: trackback

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


24 komentarze do “Brexit? Jaki Brexit?”

 1. krwawykrolik pisze:

  A ja glosowalem za Leave i wierze ze demokracja zwyciezy i Wielka Brytania wyjdzie z UE. Brexit w dlugim terminie bedzie mial dobre skutki dla UK – dla Unii moze gorsze, ale UE jest moralnym bankrutem wiec mi jej nie zal.

  #helloworld

  • cmos pisze:

   Brexit w dlugim terminie bedzie mial dobre skutki dla UK

   Chciałbym to zobaczyć, cuda widuje się raczej rzadko.

   dla Unii moze gorsze

   Dlaczego miałyby być gorsze dla Unii? Przecież GB to tylko niewielka część Unii, a te wszystkie ulgi i wyjątki dla GB robią jej sporo złego.

   • krwawykrolik pisze:

    Bo pokazuje ludziom ze „inna polityka jest mozliwa” 🙂

    • cmos pisze:

     Inna polityka zawsze jest możliwa, pytanie tylko jakie będzie miała skutki.
     A nie daje Ci do myślenia panika, z jaką główni propagatorzy brexitu uciekli jak przyszło do praktycznej realizacji? Przecież to klasyczni populiści których ich własny sukces zaskoczył i na koniec musieli wystawić kobietę żeby po nich jakoś posprzątała.

     • krwawykrolik pisze:

      To jest taki glupi mem ze „uciekli”, bo przeciez 3 z nich kandydowalo o przywodztwo Partii Konserwatywnej (czyli fotel premiera): Johnson, Gove i Leadsom. May miala znacznie wyzsze poparcie, wiec przegrali.

      BJ jest w rzadzie May i jako szef MSZ bedzie mial duzo do czynienia z negocjacjami z UE. Ministrem „od Brexitu” jest Leaver David Davis. Leadsom tez jest w rzadzie i jako (niestety) szefowa DEFRA bedzie miala pewnie do czynienia z budowa nowej polityki rolnej UK post-CAP.

      Wladze stracili konserwatysci ktorzy byli najbardziej za Remain: Cameron i Osborne.

     • cmos pisze:

      Zaraz po ogłoszeniu wyników główni Brexitowcy nie wygłosili nawet oświadczenia dla prasy, tylko powiedzieli że muszą lecieć na golfa i nie będą się teraz zajmować takimi pierdołami jak wygrane referendum. Tak robią wygrani? „Nie mam oświadczenia na taką sytuację” stwierdza co bardziej badziewna partia która wybory akurat i wbrew swoim przewidywaniom przegrała. Jak to nie jest ucieczka, to co to jest?

 2. krwawykrolik pisze:

  PS.

  „i na koniec musieli wystawić kobietę żeby po nich jakoś posprzątała.”

  A to troszku traci seksizmem, bo sugeruje ze May zostala premierem ze wzgledu na swoja plec. Nie, ona jest po prostu najbardziej kompetentna z tego stadka.

  • cmos pisze:

   Nazywaj to sobie jak chcesz, ale według mnie to ci faceci byli w sam raz żeby nakłamać i pooobiecywać bez pokrycia, ale jak przyszło do poniesienia konsekwencji to tylko kobieta okazała się na tyle odpowiedzialna za partię żeby wziąć tą samobójczą politycznie misję na siebie.

 3. janekr pisze:

  Czy wczorajsze wydarzenia to właśnie TEN zamach?

 4. janekr pisze:

  „twardy Brexit to najlepsze, co Unii w tym momencie może się przydarzyć”

  Dlaczego? Jako „szczepionka”?

  • cmos pisze:

   No i dobrze. Pogadamy za trzy lata, jak będzie widać skutki.
   Wrzuć tylko proszę na parę forów angielskojęzycznych że Frankfurt jest nudny, brzydki i nie ma tu co robić wieczorami. Nie chcę tu tych bankierów, bo mi mieszkania wykupią.

   • krwawykrolik pisze:

    Sam wrzucaj 🙂 Z tego co slyszalem to do UE przeniosa raczej nizej platne stanowiska + pare kierowniczych. Atrakcyjne miejsca pracy (np. wysoko platne stanowiska dla programistow) zostana w City.

 5. janekr pisze:

  Za 10 dni będzie wiadomo chyba.

  Co obstawiają bukmacherzy teraz?

Skomentuj i Ty

Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Podziękowania proszę kierować do spamerów