Gdzieś między Polską a Niemcami, a szczególnie w NRD

Przekładamy wajchę

Już od miesiąca nie było nowej notki, przerzucenie sporego bloga na inną platformę to jednak sporo roboty. Jeszcze nie skończyłem - z designu nie jestem specjalnie zadowolony, zdjęć przerzuciłem dopiero jakąś jedną trzecią - reszta nadal ściąga się z bloxa. No ale da się to już czytać i komentować, więc czas na przerzucenie wajchy.  Nowy adres to (w zasadzie jak ktoś tu już jest, to chyba go widzi, ale na wszelki wypadek dużymi literami):

https://nrdblog.cmosnet.eu

Wiem, bloxowy był dużo lepszy, ale nic na to nie poradzę.

Tak więc od dziś nowe notki będą tylko tutaj, proszę o zaktualizowanie linków. Stałych komentatorów zachęcam do rejestracji,  gdyby ktoś chciał mieć inny nick niż pod Bloxem a zachować autorstwo komentarzy to proszę o kontakt mailem. Teraz ja tu robię za admina i mogę wszystko - również pozamieniać nicki w komentarzach (zna się tego SQL-a, a co 🙂 ) . Mogę też dodać avatara według dostarczonego pliku.

Jak już mam domenę to zrobiłem też adres mailowy do celów administracyjnych i kontaktów z czytelnikami. Mail ten to

nrd@cmosnet.de

Gdyby coś nie działało, to proszę o kontakt w komentarzu lub na maila. Krytyka i propozycje ulepszeń (na przykład jakieś dobre pluginy) również mile widziane. Na początek samokrytyka. Niedorobione są jeszcze:

 • Menu na górze trzeba jeszcze dopasować do wolnej przestrzeni
 • Pagenavi wyłazi z linii w pewnych sytuacjach
 • Stopkę trzeba jakoś rozsądniej sformatować
 • Nawigacja poprzednia/następna notka jeszcze wcale nie jest sformatowana
 • Komentarze też trzeba by poformatować
 • Trackback chyba nie działa
 • Readability jest źle zintegrowane
 • Cały design jest przekoszony - sidebar powinnien mieć ten sam kolor od góry aż do dołu, do samej stopki.

A w następnym kroku chciałbym sporo zmienić w designie, więc zastanawiam się czy inwestować czas w poprawianie aktualnego.

Tymczasem jedna notka przeleżała mi się już od października, więc wkrótce ją wrzucę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dotyczy:

Kategorie:Organizacyjne

Sledz donosy: RSS 2.0

Wasz znak: trackback

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


5 komentarzy do “Przekładamy wajchę”

 1. Boni pisze:

  Gratulacje z okazji wajchy!

  Jest nieźle, nie przejmuj się niedoróbkami, najwyżej zrobisz jeszcze wiechę, nie tylko wajchę. BTW zdaje się miałem dobrą intuicję, że ogarnięcie od podstaw kobyły jak wordpress nie jest wiele łatwiejsze i szybsze od napisania swojego mini-egnine 😉

 2. cmos pisze:

  Boni
  „BTW zdaje się miałem dobrą intuicję, że ogarnięcie od podstaw kobyły jak wordpress nie jest wiele łatwiejsze i szybsze od napisania swojego mini-egnine”

  Byłoby sporo szybciej gdybym się nie wziął na ambicję pisania designu od zera, tylko znalazł jakiś w miarę pasujący i zmodyfikował.
  A i tak najwięcej czasu bierze mi przerobienie zdjęć – bo mam wszędzie watermark który muszę zrobić od nowa, a przy okazji uzupełniam dane w IPTC Info. A te dane to też tylko moja fanaberia. U Ciebie w ogóle nie byłoby tych problemów. A u mnie 1200 zdjęć musi trwać.
  Drugi w kolejności złodziej czasu to linki wewnętrzne – przerobienie całości (prawie 400 postów) na listy related posts to też było trochę roboty. I tak samo – u Ciebie problem byłby znacznie mniejszy.

 3. Magda pisze:

  Gratulacje! 🙂
  Linki zaktualizowane, podoba mi się.
  Powodzenia na nowej platformie!

 4. oszust1 pisze:

  Wygląda nieźle, ale gdzie polskie czcionki „overstrike”?

  Zauważam coraz to nowe łapki w górę/dół w różnych miejscach. Nie rozumiem. Czy to chęć wyłapania jakiegokolwiek feedbacku? Przecież masz logi, a notki niezmiennie na wysokim poziomie, więc wynik z góry przesądzony?

  • cmos pisze:

   Wygląda nieźle, ale gdzie polskie czcionki „overstrike”?

   Wszędzie gdzie jest czcionka z maszyny do pisania polskie litery są składane z litery i przecinka, apostrofu albo slasha. Wygląda nieźle, trzeba się przyjrzeć że to tak zrobione, a jest jak na prawdziwej maszynie – autor fontu twierdzi że skanował teksty pisane na maszynie, umieszczał je jako tło w Wordzie i manipulował tak długo, aż pokryło się dokładnie.

   Zauważam coraz to nowe łapki w górę/dół w różnych miejscach. Nie rozumiem. Czy to chęć wyłapania jakiegokolwiek feedbacku? Przecież masz logi, a notki niezmiennie na wysokim poziomie, więc wynik z góry przesądzony?

   Po pierwsze to bawię się pluginami, jest tego masa a bez spróbowania nie wiadomo co sensowne, a co nie.
   Po drugie to logi logami, ale one nie mówią czy się podobało, a feedback dobry jest i daje zaskakujące rezultaty. Na przykład nie zgadniesz, która z moich dotychczasowych notek jest najczęściej czytana i kopiowana (ja też się cały czas dziwię) – to ta o wozie Drzymały.

   Mam nadzieję że będa w większości plusy, ale chciałbym wiedzieć gdzie dużo a gdzie mało. Łapki są do tego lepsze od facebookowych lajków, bo – Überraschung – nie są facebookowe.

Skomentuj i Ty

Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Podziękowania proszę kierować do spamerów