Gdzieś między Polską a Niemcami, a szczególnie w NRD

Na ulicy widziane: Peugeot 504 Coupe

Oldtimery marki Peugeot są rzadkie. Większość z samochodów tej marki nie była zbyt piękna, a i korozja chętnie je jadła. Tu nieliczny wyjątek: Peugeot 504 Coupe z lat 1974-1979.

Peugeot 504 Coupe 1974-1979

Peugeot 504 Coupe 1974-1979

Uważny obserwator dojrzy odłażącą szpachlówkę.

Peugeot 504 Coupe 1974-1979

Peugeot 504 Coupe 1974-1979

 Tego modelu wyprodukowano w ogóle tylko około 26 tysięcy sztuk, wersji z automatyczną skrzynią biegów pewnie jeszcze mniej. Do dziś przetrwało ich bardzo niewiele, dlatego podobno osiągają niezłe ceny. A tym jakieś panie przyjechały na zakupy w centrum ogrodniczym.

Podobne donosy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dotyczy: , ,

Kategorie:Na ulicy widziane

Sledz donosy: RSS 2.0

Wasz znak: trackback

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


8 komentarzy do “Na ulicy widziane: Peugeot 504 Coupe”

 1. hooligan1414 pisze:

  Hmm – nie mogę się zgodzić, że oldtimery Peugeota są rzadkie; akurat 504 carbio i coupe przetrwało dużo (jak na liczbę, którą ich sprzedano). Po prostu z wyjątkami (np. piękne cabrio 404 czy nie co troche bardziej zwykłe cabrio 304) Peugeot w latach 60-70 produkował „zwykłe” wozy, czyli sedany i kombi, a tych raczej nikt nie kolekcjonuje, tylko się je zajeżdża na śmierć. Nie mogę się równiez zgodzić z tym, ze Peugeoty szybko rdzewiały. Legendarny 404 był wzorem niezawodności i trwałości (wystarczy pojechać do Afryki Płń lub popytać starych franscuskich taksówkarzy, by się przekonać). modele 504 i 505 (a więc jeszcze z ery tylnonapędowych) niewiele mu ustępowały. Luksusowym 604 wożono Edwarda Gierka. Za prezentowanymm na zdjęciu 504 coupe przemiawia piękna linia Pininfariny, wysoka jakość produkcji i sprawdzony napęd – 6-cyl. widlasty silnik PRV.

 2. cmos pisze:

  @hooligan1414
  Hmm – nie mogę się zgodzić, że oldtimery Peugeota są rzadkie

  Ja oceniam rzadkość po tym co widzę. Na przykład wczoraj na wystawie u Opla – Opli i Mercedesów nie zliczysz, Corvett i Mustangów mnóstwo, Jaguarów E-Type ze siedem, nawet DeLorean i Melkus, a Peugeota ani jednego. I to tak na każdej wystawie.

 3. hooligan1414 pisze:

  coż, jak to w Reichu zbyt duża konkurencja :))) poza tym większość tych peugeotów (w tym przypadku 504 coupe) trafiła na sprzedaż do Francji, Włoch i Holandii. Choć i w Niemczech też je widywałem – od 2001 roku regularnie bywam we Frankfurcie przy okazji różnych targów – kiedyś, z uwagi na ograniczone budżety 🙂 zdarzało mi się mieszkać w Haus der Jugend nad samym Menem. Obok jest taki wielopoziomowy parking – kiedy byłem tam w 2005 roku na całym parkingu stał tylko jeden youngtimer – Własnie 504 coupe na niemieckich blachach.

 4. frida.lyngstad pisze:

  Co to jest „szpachlówka”?

 5. cmos pisze:

  @frida.lyngstad
  „Co to jest „szpachlówka”?

  Po naprawach blacharskich blachy nadwozia nie są takie równe jak w nówce i te nierówności pokrywa się masą zwaną szpachlówką, potem szlifuje i lakieruje. Odłażącą szpachlówkę można zauważyć na pierwszym zdjęciu, w dole przedniego błotnika przed przednimi drzwiami.

 6. frida.lyngstad pisze:

  Dziękuję 🙂

 7. chasselas pisze:

  Oldtimerow Peugeota dlatego nie widac, ze wiekszosc konczy lub skonczyla zywot w Afryce – od polnocnej do subsaharyjskiej. Nigdzie nie widzialem takiej koncentracji Peugeotow 504, 404 a nawet 403.

 8. chasselas pisze:

  Sorry, naprawde tylko raz nacisnalem na „Wyslij”.

Skomentuj i Ty

Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Podziękowania proszę kierować do spamerów